ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3721308
*
nr 372 1308
Spegel
20-tal, höjd: 62
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/8 21:01:07
1
100 kr
21/8 21:19:24
2
150 kr
21/8 22:25:33
3
250 kr
21/8 23:00:01
2
250 kr
21/8 23:00:53
2
300 kr
22/8 14:09:19
4
Vinnande bud
22/8 15:38:29
5
400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 372 1308
Spegel
20-tal, höjd: 62
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/8 21:01:07 | 1 | 100 kr |
21/8 21:19:24 | 2 | 150 kr |
21/8 22:25:33 | 3 | 250 kr |
21/8 23:00:01 | 2 | 250 kr |
21/8 23:00:53 | 2 | 300 kr |
22/8 14:09:19 | 4 | Vinnande bud |
22/8 15:38:29 | 5 | 400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27